Perekonnaõigus

Küsimus: Kas täisealine poeg saab muuta oma perekonnanime, kuna ei taha kanda isa perekonnanime?12.10.2016

Tere. Kas täisealine poeg saab muuta oma perekonnanime, kuna ei taha kanda isa perekonnanime?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Nimeseaduse kohaselt on perekonnanime muutmine põhjendatud mõjuval põhjusel. Usun, et antud juhul võiks nimemuutmise põhjus olla piisavalt mõjuv, kuid soovitan täpsema informatsiooni saamiseks pöörduda Perekonnaseisuameti poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand