Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas 18-aastasel pojal pöörduda kohtupoole, et nõuda Soomes elavalt isalt elatis välja?17.10.2016

Ma 12. klassi õpilane. Kuidas oma isalt uuesti välja mõista elatis. Mu isalt on alatest 1998. aastast välja mõistetud 64 eurot kuus ja mu ema on ka mitu korda uuesti kohtuse läinud, et ei maksa elatist ja on välja mõistetud karistus. Kuid siia maani ei ole ta maksnud elatist. Viimati ta maksis 2013.a veebruaris. Mu isa kolis peale viimast otsust välismaale Soome ja ema ei teadnud kuidas asju ajada välismaal. Kuna ma olen 18-aastane ja saan detsembris juba 19-aastaseks, siis soovin ise oma isa uuesti kohtusse anda elatise väljamõistmiseks. Aga ma ei tea kuidas seda teha, kust peale hakata.
Isa elab ikka Soomes ja tal on seal töökoht olemas.
Kust otsast alustada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatise maksmiseks kohustatud isik elab välismaal, aitab Teid elatise taotlemisel Justiitsministeerium. Elatise taotlemiseks välisriigis peate edastama Justiitsministeeriumi Rahvusvahelise justiitskoostöö talitusele järgnevad dokumendid:

• taotlus Justiitsministeeriumile elatisasja algatamiseks;
• taotlus välisriigi pädevale asutusele;
• koopia lapse sünnitunnistusest või isaduse tuvastamise kohtuotsuses.

Rohkem informatsiooni leiate järgmisel veebiaadressilt: http://www.juristaitab.ee/et/elatis-lapsele/kuidas-elatist-taotleda-teises-euroopa-liidu-liikmesriigis

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand