Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas endiselt abikaasalt välja nõuda ühisvaraks olnud mootorratta avarii tagajärjel kindlustuselt saadud osa hüvitisest?19.10.2016

Abielu on lahutatud kuid ühisvara jäi jagamata (sõiduauto ja mootorratas jäid endise abikaasa kasutusse). Enne lahutust tegin Maanteeametis avalduse, et ilma minu nõusolekuta ühisvara mitte realiseerida. Mootorratas sattus liiklusõnnetusse kevadel ja läks mahakandmisele. Kindlustusfirma hüvitas 100% ja väljamakse on endisele abikaasale tehtud 31 august. Kas minul on õigust sellele hüvitisele poole summa ulatuses? Kui "jah", siis kuidas ja kellelt seda välja nõuda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui mootorratas oli Teie ja abikaasa ühisvara, kuulub minu hinnangul ka mootorratta hävimise eest makstud hüvitis Teie ja abikaasa ühisvara hulka. Ühisvara jagamisel on Teil õigus poolele ühisvarast, sealhulgas kõnealuse hüvitise osas.

Kui abikaasaga ühisvara jagamise osas kokkuleppele saada ei õnnestu, tuleb vastava nõudega pöörduda kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand