Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha kui elatis on välja nõudnud kohtu kaudu aga isa maksab ainult poole?01.12.2016

Tere,
Mida teha kui olen elatise välja nõudnud kohtu kaudu ja on määratud välja elatis 200 eurot, kuid mu lapse isa maksab elatist alla selle vaid 100 eurot?

Ette tänades,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatis on kohtu poolt välja mõistetud, kuid lapse isa kohtuotsust ei täida, on Teil võimalik elatisraha kättesaamiseks algatada täitemenetlus. Selleks tuleb pöörduda kohtutäituri poole ja esitada vastav avaldus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand