Perekonnaõigus

Küsimus: Kas täisealisel lapsel on õigus tagantjärgi nõuda maksmata elatist?22.09.2011

Tere.
Alimente makstakse taganjärele võlana. Isa jäi aasta jagu võlgu ja temaga tegeleb nüüd kohtutäitur. Elatis on mõeldud kahele lapsele. Selle aasta sees sai tütar 18a. 17-aastane poeg elab emaga. Kes siis peaks elatist saama? Nüüd nõuab tütar nö "oma osa", mis isa talle aasta jagu võlgu on. Tütar elab juba 2 aastat mehega ja neil on 1,7-aastane laps. Elatis on kohtu kaudu välja mõistetud kuni laste täisealiseks saamiseni, ehk siis 18 aastaseks saamiseni. Kuna aga isa võlgu on, kas on veel 18-aastasel lapsel õigus seda raha nõuda emalt, kui ema pole seda raha isegi saanud, et 17-aastast poega elatada?
Loodan, et saate aru, mida tahan öelda.
Ette tänades,
murelik ema

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

Elatist makstakse lapsele, mitte lapsevanemale. Kui isa ei ole oma kohustust täitnud ja tal on elatise maksmisel tekkinud võlg, siis on tütrel nõue isa vastu.