Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju on mul õigus saada 2 lapse pealt kuus elatusraha?06.12.2016

Tere!
Olen lahutatud ja mul on 2 last, kes elavad minu juures. Laste isa maksab mulle iga kuu 200 eurot elatusraha. Nüüd lubas maksmise peatada. Kui palju on mul õigus saada 2 lapse pealt kuus elatusraha? Laste isal on lisaks OÜ ja riik minu teada ei tea palju ta kuus teenib. Kas pean pöörduma kohtusse või on võimalik see asi kiiremini ära lahendada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise suurus oleneb lapse vajadustest, kuid ei tohiks seejuures olla väiksem kui pool kehtivat alampalka. 2016. aastal on alampalga suurus 430 eurot, seega ei tohiks igakuine elatis olla väiksem kui 215 eurot ühe lapse kohta.

Kui elatisraha maksmises laste isaga kokkuleppele jõuda ei õnnestu, tuleb elatise väljamõistmiseks pöörduda kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand