Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas teha kohtule uus avaldus, et elatis muutuks koos elatusmiinimumiga?06.12.2016

Tere
Mis moodi ma saan teha kohtule uue avalduse kui lapse isale on kohtu poolt välja mõistetud elatis, et kui tõuseb see määr tõuseb ka lapse elatis?
Tervitades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatis on välja mõistetud konkreetse summana, mis jääb alla kehtiva miinimummäära, tuleb esitada kohtule hagiavaldus elatise suurendamiseks, taotledes seejuures elatise sidumist miinimumpalgaga. Sellisel juhul muutub elatis iga-aastaselt seoses alampalga muutumisega ja puudub vajadus edaspidi elatise suurendamiseks kohtusse pöördumiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand