Perekonnaõigus

Küsimus: Mis summaga peab arvestama, et kohtus ainuhooldust nõuda ja hiljem ka nimemuutus vormistada?07.12.2016

Tere.
Ma sooviks hakata taotlema lapse ainuhooldust. Lapse sünnitunnistusele märgitud isa pole tema bioloogiline isa, peale lahkuminekut (see on nüüdseks 5 aastat) see isik ei mängi mingisugust rolli lapse elus. Sooviks teada palju võib maksma minna kui kohtus nüüd ainuhooldust nõuda ja hiljem ka nimemuutust?
Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie küsimusele on keeruline vastata, sest menetluskulude suurus oleneb paljudest asjaoludest – muuhulgas sellest, kas kasutate menetluses õigusabiteenust, samuti sellest, kui pikaks kujuneb kohtumenetlus ja kui palju menetlusdokumente tuleb menetluse kestel esitada. Samuti on erinev õigusabiteenust pakkuvate spetsilistide töötasu suurus – advokaatide tunnihind on reeglina kallim kui juristidel.

Kui otsustate õigusabiteenust kohtumenetluses mitte kasutada, tuleb arvestada vaid riigilõivuga – avalduse esitamisel hagita perekonnaasjas tuleb tasuda riigilõivu 10 eurot.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand