Perekonnaõigus

Küsimus: Kui poeg saab 9. kuupäeval 18-aasteseks, kui palju peab selle kuu eest elatist maksma?08.12.2016

Tere!
Poeg saab 09.12.2016.a 18-aastaseks, kas elatist peaks see kuu veel saama, maksmine toimus tavaliselt 5-dal kuupäeval?
Kuidas edasi käituda?
Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse ülalpidamiskohustus lõppeb tema täisealiseks saamisel (ehk laps täisealisena õpinguid ei jätka), lõppeb ülalpidamiskohustus lapse täisealiseks saamise kuupäeval. Kui laps saab 18-aastaseks 09.12.2016, tuleb detsembrikuu eest elatist maksta 9 päeva eest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand