Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas määratakse elatisraha kahe elatistraha nõudva naise puhul?13.12.2016

Tere!
Kuidas määratakse elatisraha kahe elatistraha nõudva naise puhul? Ühel naisel, kellega olin abielus, on 16-aastane laps; teisel on kaks last: 7-aastane ja 3-aastane, mõlemad on mu nimel.
Mul on 50% töövõimetus.
Siira lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisraha suurus oleneb eeskätt lapse vajadustest, kuid ei tohiks olla väiksem, kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära. 2016. aastal on alampalga suurus 430 eurot, misõttu ei tohiks igakuine elatisraha ühele lapsele olla väiksem kui 215 eurot.

Kui ülalpeetavaid on mitu ja elatise maksmiseks kohustatud isikul on osaline töövõimetus, võib olla põhjendatud elatise vähendamine alla kehtiva miinimummäära, kuid see oleneb juba elatise maksmiseks kohustatud isiku varanduslikust olukorrast ja sellest, kas töövõimetus takistab isikul piisavas ulatuses sissetulekut teenida.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand