Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui elame eraldi, kuid oleme veel abielus aga naine ei lase lapsega kohtuda?13.12.2016

Tere
Mida teha kui me naisega oleme ametlikult abielus aga hetkel ei ela koos ja ta ei luba mul last näha üldse, juba läheb 4. nädal? Iga kuu annan talle raha lapse jaoks. Minu kõnedele ta ei vasta ega ei reageeri üldse. Mida ma pean tegema selleks, et last näha ja enda juurde võtta nädalavahetusel, tahan maksta iga kuu lapsele raha aga pole kindel, et raha läheb ikka lapse jaoks. Mida teha, et saaks ametlikult lahkuda, et poleks rohkem abielus temaga ametlikult.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse emaga ei õnnestu lapsega suhtlemise korras kokkuleppele saada, peaksite kõigepealt oma murega pöörduma lastekaitsetöötaja poole. Kui ka seal kokkulepet saavutada ei õnnestu, tuleb suhtlemiskorra kindlaksmääramiseks kohtu poole pöörduda.
Kui abikaasa on abielu lahutamisega nõus, on võimalib abielu lahutada perekonnaseisuametis või notari juures. Kui kokkulepet saavutada ei õnnestu, tuleb abielu lahutamiseks hagiavaldusega kohtu poole pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand