Perekonnaõigus

Küsimus: Kas võin lapsele panna oma uue abikaasa perekonnanime, kui ka lapse isa on sellega nõus?13.12.2016

Tere,
Lapse isa on nõus loobuma jagatud hooldusõigusest ja lapse perekonnanime muutma. Kui mina emana olen abielus ja ei kanna enam neiupõlvenime, vaid uut nime, kas siis mul on võimalik lapse nimi samaks muuta (lapse isa on sellega nõus)? Kumba protsessi peaksin esimesena alustama, kas perekonnanime muutust või hooldusõigust?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kõigepealt peaksite pöörduma kohtusse hooldusõiguse üleandmiseks – kui kohus Teie avalduse rahuldab ja annab Teile lapse hooldusõiguse täielikult üle, on Teil võimalik lapse perekonnanime muuta lapse isa nõusolekuta. Laps võib kanda emma-kumma vanema perekonnanime, seega ma ei näe takistust lapse perekonnanime muutmiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand