Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas segab Soome Vabariigis makstav tagaseljaotsusega elatisraha Eesti Vabariigis nõude esitamist?14.12.2016

Tere!
Eelmisel aastal hakkas Soome Vabariik tagaseljaotsusega maksma elatist lapsele 150 eurot kalendrikuus. Lapse isa kolis aga käesoleval aastal Eesti Vabariiki ja elab nüüd siin koos uue perega. Lapse ema elab Soome Vabariigis. Eesti Vabariigis on elatismiinimum käesoleval aastal 215 eurot kuus. Kas saab lapse isa vastu esitada nõude Eesti Vabariigis suuremale elatisele? Kuidas segab Soome Vabariigis makstav tagaseljaotsusega elatisraha Eesti Vabariigis nõude esitamist?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ülalpidamisküsimuste lahendamine on selle riigi kohtu pädevuses, kus on lapse elukoht. Samuti kohalduvad ülalpidamisele selle riigi seadused, kus laps elab. Seega juhul, kui lapse elukoht on Soomes, tuleb lähtuda Soome riigi seadustest ja puudub alus elatisraha väljamõistmiseks Eestis.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand