Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abikaasa peab osalema kommunaalmaksete tasumisel kui elab uue kaaslasega ja maja olen saanud mina kinkelepinguga enne abiellumist?15.12.2016

Abikaasa elab teisega koos neli kuud. Oleme endiselt abielus. Kas tal on kohustus osaleda kommunaalmaksete tasumisel ja eluasemelaenu tasumisel, kuigi maja on saadud kinkelepinguga enne abiellumist ainult minu nimel.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete maja omandanud kinke teel, on tegemist Teie lahusvaraga. Abikaasa ei ole kohustatud osalema Teie lahusvara ülalpidamises, seega ei saa temalt nõuda kommunaalmaksete ja eluasemelaenu tasumist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand