Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lahutuse korral on ka abikaasal mingit õigust seoses majaga, mis kingiti mulle, kuid oleme sinna koos panustanud?21.12.2016

Sain kinkelepinguga vana maja. 2005 a võtsime koos elukaaslasega maja renoveerimiseks laenu, mida maksti tagasi tema arvelt, 2009 abiellusime. Maja laenu tagasimakse toimub tema kontolt. Mina olen maksnud muud kulud /vesi, el. küte jne. Kui nüüd kavatseme lahutada, siis millised on tema õigused minu kinnistule.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Maja kui kinkelepinguga omandatu kuulub Teie lahusvara hulka, mistõttu ühisvara jaotamisel abikaasal selle jagamist õigus nõuda ei ole. Küll aga võib olla abikaasal hüvitise nõue nende kulutuste osas, mida tema on abielu kestel Teie lahusvarale teinud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand