Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas käituda kui isa, kes mind kunagi pole kasvatanud, on vanadekodus aga pensionist ei piisa kohustuste täitmiseks?21.12.2016

Tere, kuidas käituda olukorras, kus minu nn bioloogiline isa on sattunud vanadekodusse ja tema pensionist ei piisa kohustuste täitmiseks? Tegemist on inimesega, kes ei ole mind (44) kunagi kasvatanud ja tegemist on (oli) alkohoolikuga. Seadus paneb küll nii mulle kui ka minu tütrele (18) kohustuse tema eest nn hoolitseda aga seda ei soovi kumbki meist teha ja puuduvad ka vahendid selleks.

Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohus võib mõjuva põhjuse olemasolul piirata täiskasvanud lapse ülalpidamiskohustust oma abivajava vanema suhtes – kui isa ei ole Teid kunagi kasvatanud ega Teie ülalpidamises osalenud, on minu hinnangul tegemist mõjuva põhjusega ülalpidamiskohustuse piiramiseks või sellest vabastamiseks. Eeltoodud asjaolusid tuleb kohtule ka tõendada.

Kui Teie isa või isa eestkostja pöördub elatise väljamõistmiseks kohtu poole, on Teil võimalik esitada oma vastuväited.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand