Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saab esitada hagi kohtusse ühe lapse pealt elatise maksmiseks, kui meil on kaks last?21.12.2016

Tere! Soovin anda avalduse kohtusse ühe lapse elatise maksmiseks. Kas nii on lubatud, kuigi tegelikult on meil kokku kaks last? Kas hiljem saab vajadusel teise lapse elatist välja nõudma hakata? Mure lihtsalt selles, et meil kokkulepe 200 eurot kuus kahe lapse kohta, mida pole juba 2 aastat makstud. Isa ütleb, et raha ei ole. Seega tahaks talle mõista anda, et ta ju peab ka aitama. Küll ei taha ma teda koormata kahe lapse miinimum elatusnõudega kokku.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Muidugi võite esitada kohtule hagi vaid ühele lapsele elatise väljamõistmiseks, samuti on võimalik hiljem nõuda elatist ka teisele lapsele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand