Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa saab nõuda lapselt enda ülalpidamist pensionieas?22.12.2016

Tere, kas isal on õigus nõuda elatisraha pensionile jäädes? Kui on olnud olukord, et vanemad lahutatud ajal, mil laps oli alaealine ning isa maksis talle alimente. Siis kas isa saab nõuda lapselt enda ülalpidamist pensionieas?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui isa on lapse ees korrektselt ülalpidamiskohustust täitnud, on tal enda abivajaduse korral õigus nõuda oma täiskasvanud lapselt ülalpidamist. Asjaolu, et lapse vanemad on lahutatud, seda õigust ei mõjuta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand