Perekonnaõigus

Küsimus: Kas võin 16-aastase lapse kontole, kes läheb kutsekooli ja isa juurde elama, kanda elatisraha nii, et seda ka kohus arvestaks?07.02.2017

Tere
Laps elab hetkel minu juures ja isalt on kohtu kaudu välja mõistetud elatis. Sügisel läheb laps kutsekooli ja et mitte minna ühikasse, läheb laps isa juurde elama. Kas mina võin nüüd vabatahtlikult lapse kontole kanda elatisraha, et vältida isapoolset pöördumist kohtu poole ja minult välja mõista elatis? Ja kui isa ikkagi pöördub kohtu poole, et minult välja mõista elatis, kas kohtus arvestatakse asjaolu, et olen lapse kontole elatist maksnud? Ja saan seda pangaülekannetega tõestada.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisraha võib otse alaealise lapse pangakontole kanda juhul, kui vanematel on eelnev sellekohane kokkulepe. Kui kokkulepet ei ole või vanemad seda ei saavuta, tuleks elatisraha võimalike vaidluste vältimiseks kanda vanema kontole, kelle juures laps elab ja kes lapse ülalpidamiskulusid vahetult kannab.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand