Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isal on õigus hooldusõigusele, sest vanemate suhe on lõppenud ja laps võiks elada isa juures?07.02.2017

Tere. Vanemate suhe on lõppenud. Kuidas käituda isana kui sooviks saada lapse hooldusõigust? Praegu elatakse veel isa kodus ja lapse emal pole kindlat elukohta. Kas isal oleks siis võimalik nõuda lapse ainuhooldust või siis vähemalt kaashooldust? Sooviga, et lapse püsiv elukoht oleks seal, kus ta praegu elab isa juures.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui vanematel ei õnnestu lapse tulevases elukohas omavahel kokkuleppele jõuda, tuleks esmalt pöörduda elukohajärgse sotsiaaltöötaja poole. Kui ka sotsiaaltöötaja vahendusel ei õnnestu kokkulepet saavutada, on võimalik pöörduda hooldusõiguse osaliseks/täielikuks üleandmiseks kohtu poole. Kas kohus peab avaldust põhjendatuks, sõltub juba paljudest asjaoludest.

Parimate soovidega,
Hanna Kvirand