Perekonnaõigus

Küsimus: Kust alustada lapse isale alimentide peale panemisega, kui lapse sünnitunnistusel isa nime kirjas ei ole?07.02.2017

Tere. Kust üldse alustada, kui soovin lapse isale alimendid peale panna? Lapse sünnitunnistusel isa koht on tühi. Lapsega tegemist teha ei taha. Laps on hetkel 9-kuune ja näinud ta veel pole oma isa.
Aitäh vastamast

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse sünnitunnistusele isa kantud ei ole ja lapse isa ei ole nõus lapse isadust vabatahtlikult omaks võtma, tuleb isaduse tuvastamise hagiga kohtu poole pöörduda. Samasse hagisse võib lisada ka elatise väljamõistmise nõude, sellisel juhul lahendab kohus kõigepealt isaduse tuvastamise nõude ja seejärel, peale isaduse tuvastamist, nõuab lapse isalt elatise välja.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand