Perekonnaõigus

Küsimus: Kui suur on tõenäosus, et isale antakse ainuhooldusõigus?08.02.2017

Tere,
kui suur on tõenäosus, et taotledes lapse ainuhooldusõigust, isa ka selle saab?
Lisaks on probleem ka selles, et lapse ema soovib lapsega välismaale kolida. Milliseid tõendeid või eeldusi on hooldusõiguse saamiseks vaja? Kust peaks alustama?
Info - laps on 5-aastane, käib lasteaias
- isa maksab hetkel miinimum alimente
- isal on olemas üürikorter, auto, kindel töökoht suures ettevõttes ja korralik palk
- isa on vallaline
- ema elab samuti üürikorteris
- emal on olemas elukaaslane

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie küsimusele on kahjuks võimatu vastust anda, sest ühele vanemale hooldusõiguse osaline/täielik üleandmine sõltub väga paljudest asjaoludest ja kokkuvõttes teeb otsuse ikkagi kohtunik.

Väga olulist rolli mängib antud juhul see, kui lähedased on siiani olnud isa ja poja suhted ning kui aktiivselt on isa poja elus senini osalenud. Kokkuvõttes tulebki kohtunikul langetada otsus, kas lapse huvides on jääda elama isaga või asuda välismaale emaga elama.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand