Perekonnaõigus

Küsimus: Kas täieliku hooldusõiguse korral pean ka lapse isalt lapse perekonnanime muutmiseks luba küsima?09.02.2017

Tere, lapsel on küll isa perekonnanimi, aga hooldusõigus on 100% minu. Kas perekonnanime muutes pean lapse isalt ka luba küsima?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse hooldusõigus kuulub täielikult Teile, on Teil õigus taotleda lapse perekonnanime muutmist lapse isa nõusolekuta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand