Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapsepuhkust saab ka elukaaslane, kellel on veel üks laps, kui mina olen meie ühise lapse lapsepuhkuse juba saanud?17.02.2017

Tere
Minu elukaaslasel on kokku 2 last. Üks neist on minuga ühine alla 3-aastane laps. Kui mina nüüd võtan lapsepuhkuse 6 päeva, siis kas minu elukaaslasel on õigus saada oma teise lapse pealt, kes ei ole meie ühine, 3 päeva lapsepuhkust? (Teine laps on 9-aastane).

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere,

Õigus lapsepuhkusele on lapse emal või isal, seega tuleb elukaaslasel ja tema lapse emal jõuda omavahel kokkuleppele, kuidas kasutada lapsepuhkust nende ühise lapse suhtes (kas lapsepuhkuse saab ainult ema või ainult isa või saavad mõlemad võrdse osa puhkusepäevi).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand