Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saame kokkuleppel abieluvaralepingut muuta, et ühe kinnistu osas vastastikune pärimine sätestada?17.02.2017

Tere
Meil on abikaasaga sõlmitud abieluvaraleping. Probleemiks on aga üks kinnistu, mille suhtes oleme mõlemad sama meelt, et selle võiksime emb-kumb siiski pärida teine-teiselt, mitte, et see läheks näiteks minu mehe sugulastele. Kas saab abieluvaralepingut muuta või tühistada või mida teha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Nagu aru saan, olete abieluvaralepinguga määranud varasuhteks lahusvara režiimi ja kõnealune kinnistu kuulub ühele abikaasale lahusvarana. Kui Te soovite jätkuvalt, et kõnealune kinnistu oleks ühe abikaasa lahusvara, kuid abikaasa surma korral oleks teine abikaasa igal juhul täies ulatuses kinnistu pärijaks, ei tule muuta abieluvaralepingut, vaid teha kinnistut omaval abikaasal testament teise abikaasa kasuks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand