Perekonnaõigus

Küsimus: Elatisraha nõudmise pärast kardan ähvardusi22.09.2011

Mul on selline probleem, et lapse isalt on kohtutäituri poolt lapsele elatise nõue sisse viidud ning seepärast isal pangaarved arestitud. Nüüd on probleem lapse isa ise, kuna ta ähvardab mind (elan uues kohas koos toreda lapsi armastava ja hoidva elukaaslasega) üles otsida ja minuga "kohtuda".
Ma ei tea mida ta "kohtumise" all silmas peab. Ütles mulle, et on seaduse silmis juba "kriminaal".
Tal on samuti eksnaisega probleeme, elatise makmisega lastele (selle naisega tal kaks alaealist last).
Mida võiksin sellises olukorras ette võtta, mis on minu õigused seaduse silmis?
Ette tänades,
Lapse ema

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

Kui lapse isa käitub teie suhtes ähvardavalt ja on reaalne, et ta võib teie elu ja tervist ohustada, siis peate kindlasti pöörduma politsei poole. Juhul, kui sellised ähvardused on korduvad, siis tuleks kohtu kaudu nõuda lähenemiskeeldu.