Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas tuleks käitud kui isa sooviks lapse elust osa saada, kuhu tuleks esmalt pöördud ja mida teha?27.03.2017

Tere
Vanematel on määratud ühishooldusõigus, kuid ema keeldub last isale näitamast. Kuidas tuleks käitud kui isa sooviks lapse elust osa saada? Soov oleks kohtu kaudu nõuda välja enda õigused kuna emaga ei ole võimalik saada kokkuleppele. Kuhu tuleks esmalt pöördud ja mida teha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse ema takistab isa ja lapse suhtlemist, tuleks kõigepealt pöörduda oma murega lastekaitsetöötaja poole. Kui ka lastekaitsetöötaja vahendusel ei õnnestu lapse emaga lapsega suhtlemise osas kokkuleppele jõuda, tuleb suhtlemiskorra kindlaksmääramiseks kohtu poole pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand