Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas mõista elatise kiirmenetluse nõuet, "võlgnik ei osale igakuiselt lapse ülalpidamisel"?27.03.2017

Tere
Lahku minnes leppisime lapse isaga kokku summa, millega ta igakuiselt toetab, seda on ta ka teinud. Summaks siis 180 €.
Kuna miinimummäär on nüüd tõusnud ja avaldasin ka lapse isale soovi, et see summa võiks olla praegune miinimum, ei olnud ta alguses sellega nõus. Nüüdseks jõudsime kokkuleppele, et paneme ametlikult alimendid peale.
Vaatasin e-toimikust kiirmenetluse juhendit, et kuidas seda teha. Siis üks punkt jäi segaseks. Seal peab kinnitama, et võlgnik (lapse isa) ei osale igakuiselt lapse ülalpidamisel. Kuid ta osaleb, lihtsalt mitte nii suure summaga kui ettenähtud.
Kas siis on üldse võimalik kiirmenetlusega ametlikult alimendid peale panna?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse ülalpidamises mitteosalemiseks loetakse ka seda, kui vanem ei maksa elatist piisavas ulatuses. Seega ei takista asjaolu, et isa mingis ulatuses elatist tasub, kohtu poole pöördumist miinimumsummas elatise väljamõistmiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand