Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatusrahaks maksavad mõlemad vanemad pool alampalka?22.09.2011

(4) Igakuine elatusraha ühele lapsele ei või olla väiksem kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära.

Alates 2011. aasta 1. jaanuarist on töötasu alammäär tunnis 1,73 eurot. Töötasu alammäär kuus täistööaja korral on 278,02 eurot.

Kas see pool alampalgast 139,01 eurot maksab üks lapsevanem ja sama palju ka teine või jagatakse see 139,01 kaheks?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

minimaalne elatise summa, mida üks lapsevanem peab lapse ülalpidamiseks kuus maksma on 139,01 eurot ehk kokku peaksid vanemad maksma 278,02 eurot.