Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas aegub elatisenõue, mille kohta on tõendatud, et tegemist oli kuritahtliku elatise mitte maksmisega?05.04.2017

Tere,

Kuidas aegub elatisenõue, mille kohta on tõendatud, et tegemist oli kuritahtliku elatise mitte maksmisega? Selliseid lahendeid on isa kohta kaks - esimese lahendi järgselt tehti tingimisi otsus ning isa elatist maksma ei hakanud. Uute laekumata elatisenõuete kohta tehti uus otsus kolm aastat hiljem, milles taas tuvastati elatise kuritahtlik mitte maksmine ja isa sai reaalse karistuse ÜKT näol.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 154 lõike 2 kohaselt on lapse ülalpidamise kohustuse täitmise nõude aegumistähtaeg kümme aastat iga üksiku kohustuse jaoks. Seejuures ei alga aegumine enne lapse 18-aastaseks saamist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand