Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on alust kõrgemat elatist nõuda, kuna isa teenib võrreldes minuga rohkem?05.04.2017

Tere,
Lapse isa maksab lapsele elatist vastavalt meie kokkuleppele miinimumi järgi. Kohtulikult alimente peale pole määratud. Sooviksin nüüd aga lapsele kõrgemas määras elatist nõuda? Vabatahtlikult lapse isa nõus ei ole. Ise saan miinimumpalka, lapse isa aga üle Eesti keskmise. Lapsel erivajadusi ei ole terve nii vaimselt kui ka füüsiliselt. On üldse mul alust kõrgemat elatist nõuda, kuna isa teenib võrreldes minuga rohkem?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Reeglina jaguneb ülalpidamiskohustus vanemate vahel võrdselt ehk lapse ülalpidamiskulud tuleb vanematel kanda võrdsetes osades. Kui ühe vanema varanduslik olukord on teisest vanemast märkimisväärselt parem, võib olla põhjendatud ülalpidamiskohustuse ebavõrdne jagamine, jättes parema majandusliku olukorraga vanema kanda suurema osa lapse vajadustest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand