Perekonnaõigus

Küsimus: Mis vanusest võib laps saatjata sõita linnadevaheliste bussidega?06.04.2017

Mis vanusest võib laps saatjata sõita linnadevaheliste bussidega? (näiteks Narva-Tallinn). Aitäh.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Seadusega ei ole määratletud, millisest vanusest võiks laps iseseisvalt bussiga liigelda, kuivõrd lapsed on väga erinevad. Seega tuleb vanematel ise vastu võtta otsus, kas laps on iseseisvaks bussireisiks valmis või mitte.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand