Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma saan eesti kohtus taotleda ainuhooldusõigust ja abielulahutust austraalias sõlmitud abielust?10.04.2017

Abiellusin 2012. aastal austraalias austraallasega. Perre sündis 2013. aastal laps. Perevägivall tõttu pidime kolima 2014. aasta lõpp eestisse. Alguses mees tundis huvi lapse vastu aga kui mõistis, et me ei tule tagasi, siis ei võtnud ühendust enam. Terve eestis oldud aja (2,5 aastat) pole ta meid majanduslikult toetanud. Kas ma saan eesti kohtus taotleda ainuhooldusõigust? Kas ma saan eesti kohtus lahutada abielu, mis on sõlmitud austraalias?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teie ja lapse alaline elukoht on Eestis, on Teil võimalik pöörduda mõlemas küsimuses Eesti kohtusse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand