Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vanavanematel on õigus pöörduda kohtu poole suhtluskorra määramiseks, et oma lapselapsi näha?09.05.2017

Tere!
Palun andke teada, kui mõlemad lapse vanemad takistavad last oma vanavanematega suhelda, kuidas siis vanavanemad peavad tegutsema, st oma õigusi kaitsta? Kas neil on õigus pöörduda kohtu poole suhtluskorra määramiseks, millisel õiguslikul alusel?

Lugupidamisega ja ette tänades vastuse eest,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

PkS § 143 lõike 3 kohaselt võib kohus lapse huvides lubada kolmandal isikul lapsega suhelda – seega kui lapse ja vanavanemate suhtlemine vastab lapse huvidele, kuid lapse vanemad põhjendamatult suhtlemist takistavad, võiks kohus lubada vanavanematel lapselapsega siiski suhelda.
Enne kohtusse pöördumist soovitan pöörduda oma murega lapse elukohajärgse lastekaitsespetsalisti juurde, äkki õnnestub tema vahendusel lapse vanematega kokkuleppele jõuda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand