Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vanemad saavad takistada alaealisel (16.a.) rasedal sünnitada?15.05.2017

Kas vanemad saavad takistada alaealisel (16.a.) rasedal sünnitada? Kui lapse isa on täiskasvanud ja töötab. Ja kui alaealine ei elanud enam 9 kuud enne kodus.
Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapseootel naist, sealhulgas alaealist lapseootel naist, ei saa keegi sundida rasedust katkestama.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand