Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu pean pöörduma, kui isa ei ole maksnud 5 kuud elatist kuigi see on kiirmenetlusega välja mõistetud?22.05.2017

Tere.
Kohus on mõistnud laste isale välja kiirmenetlusega elatise maksmise 400 eurot kuus. Viimase viie kuu jooksul ta elatist enam maksnud pole, väidab, et raha ei jätku.
Kuhu pean edasi pöörduma? Kas otse kohtutäituri poole?

Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laste isa vabatahtlikult kohtulahendiga väljamõistetud elatist ei maksa, tuleb pöörduda kohtutäituri poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand