Perekonnaõigus

Küsimus: Mis ajast alates hakatakse lugema elatisraha aegumist ja mitme aasta pärast aegub?02.06.2017

Tere

Kui kohus elatisraha välja mõistmiseks oli 1996a ja lapsed sündinud 1988a ja 1994a siis mis aastast hakatakse lugema aegumist ja mitme aasta pärast aegub? Kuna olen kuulnud igasugu erinevaid jutte siis ehk saan Teie käest konkreetse vastuse.

Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Aegumine ei alga enne laste 18-aastaseks saamist.

Lapse ülalpidamise kohustuse täitmise nõude aegumistähtaeg on kümme aastat iga üksiku kohustuse jaoks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand