Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapsevanem võib mind 12-aastast ähvardada kui ma ei täida tema käsku?06.06.2017

Tere
Lapsevanem ütleb mulle, et tule minu juurde, räägime ja kui ma ei lähe, ähvardab mind kuigi olen 12-aastane, peaks see olema seaduste vastane.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanem ja laps peavad omavahelises suhtluses alati säilitama austuse ja lugupidamise, olenemata olukorra keerukusest. Kindlasti ei ole lubatud ähvardamine, ei vanema ega ka lapse poolt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand