Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas ja kuhu pöörduda, et lapse isalt elatist saada?06.06.2017

Tere !

Kui olen lapse isast lahus ja kasvatan last üksinda, siis kuhu ja kuidas pean pöörduma, et saada lapse elatist lapse isa käest?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa ei ole nõus vabatahtlikult elatist maksma, tuleb elatise nõudmiseks kohtu poole pöörduda. Seda on võimalik teha läbi maksekäsu kiirmenetluse või esitades kohtule hagiavalduse. Hagiavalduse blankett on leitav internetist. Riigilõivu elatise nõudmise hagilt tasuma ei pea.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand