Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa kes ei ole lapse vastui huvi tundnud võib 6 aastat hiljem nõuda järsku hooldusõigust?07.06.2017

Tere!
Kas bioloogilisel isal on õigus lapsele kui ta pole lapse vastu tundnud mingit huvi, temaga kohtunud pole ja ka rahaliselt toetanud. Järsku 6 aasta pärast tekkis huvi ja nõuab hooldusõigust. Laps ei tunnegi oma isa.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse vanemal on nii õigus kui ka kohustus lapsega suhelda. On kahetsusväärne, kui lapse isa seda siiani teinud ei ole, kuid samas ei võta see temalt õigust nüüd lapse elust osa võtta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand