Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu peaksin pöörduma, kui sooviksin infot oma bioloogilise isa kohta?07.06.2017

Tere,
Kuhu peaksin pöörduma, kui sooviksin infot oma bioloogilise isa kohta? Olin 6-ne, kui minu ema abiellus ja tema abikaasa lapsendas siis minu. Arvatavasti oli selle jaoks vajalik bioloogilise isa nõusolekut? Minu esimesel sünnitunnistusel oli tema nimi ja peale lapsendamist sain uue.
Olen nüüdseks täisaealine ja sooviks kuskile pöörduda, et rohkem infot saada.

Aitäh!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teie ema käest ei ole võimalik vastavat infot saada, on iseenesest võimalus Sotsiaalkindlustusametist saada teavet lapsendamise fakti kohta.

Lisaks sellele on lapsendatul õigus saada Sotsiaalkindlustusametilt teavet oma bioloogiliste vanemate kohta kui, kui bioloogilised vanemad on andnud nõusoleku teabe avaldamiseks. Kui nõusolekut antud ei ole, siis annab Sotsiaalkindlustusamet teavet vaid niipalju, et lapsendatul ei oleks võimalik oma bioloogilisi vanemaid tuvastada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand