Perekonnaõigus

Küsimus: Kas viimase klassi õpilasele ei peagi maksma elatist, kui saab 18 aastaseks ja kohtumääruses on "täisealiseks saamiseni"?19.06.2017

Tere
Kui kohtumääruses on kirjas, et lapse isa kohustub maksma elatisraha kuni lapse täisealiseks saamiseni, kas see tähendab seda, et vaatamata sellele, et laps saab täisealiseks 11. klassi lõpus, 12. klassis lapse isa ei pea enam elatisraha maksma? Kas selleks, et ta automaatselt maksaks kuni lapse 12. klassi lõpetamiseni, pean ma uuesti kohtusse pöörduma?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Konkreetse kohtulahendi alusel tuleb isal lapsele elatist maksta kuni lapse täisealiseks saamiseni, kuid seadusest tulenevalt tuleb ülalpidamist anda ka täisealiseks saanud lapsele, kes omandab põhi-, kesk- või kõrgharidust, seejuures on õppival täisealisel lapsel õigus ülalpidamisele kuni 21-aastaseks saamiseni.

Seega kui lapse isa ei ole nõus keskkoolis õppivale lapsele peale 18-aastaseks saamist enam vabatahtlikult ülalpidamist andma, tuleb lapsel elatise väljamõistmiseks uuesti kohtusse pöörduma.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand