Perekonnaõigus

Küsimus: Kas 5 km eemale kolimiseks ja sissekirjutamiseks on vaja teist korda vanema nõusolekut?19.06.2017

Läksime 3 aastat tagasi lapse emaga lahku ja laps jäi minuga (isaga). Lapse ema andis sissekirjutuse osas nõusoleku. Nüüd vahetame taas elukohta. Kas uude kohta (5km kaugemal) on uuesti vaja lapse ema nõusolekut või ei ole see enam sissekirjutuse osas oluline?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teil ja lapse emal on lapse suhtes ühine hooldusõigus, on elukoha registreeringu muutmiseks vajalik ka lapse ema nõusolek.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand