Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kunstliku viljastamise doonorilt on võimalik kohtu kaudu nõuda lapsetoetust või isaduse tunnistamist hiljem?11.08.2017

Tere,

Kui mees on olnud kunstlikul viljastamisel doonor ja peale lapse sündi pole teda märgitud sünniaktis ega ka sünnitunnistusel. Kas on võimalik temalt kohtu kaudu nõuda lapsetoetust või isaduse tunnistamist hiljem?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohus ei tuvasta lapse isana doonorit, kelle seemnerakke on kasutatud kunstlikuks viljastamiseks. Seega ei ole võimalik temalt nõuda ka lapsele elatist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand