Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isal on õigust nõuda endale osa kolme lapse toetusest kuigi tema reaalselt kasvatab kahte last? 11.08.2017

Tere!
Oleme lapse isaga lahus ja meil on 13-aastane tütar. Isal on kohustus kiirmenetluse kaudu maksta elatisraha 200€ kuus. Isal sündis uue naisega teine laps ehk nüüd on tal 3 last ja ta ei ole nõus enam maksma elatist oma tütre eest, kes elab minuga. Minul on samuti uues abielus teine laps tulekul ehk uuest aastast on minul üleval pidada 3 last ning hakkan saama kolme lapse toetust. Tütar veedab isaga juures 2 nädalavahetust kuus. Kõik kulutused tütrega seoses katan mina. Kas isal on õigus keelduda elatistaha maksmast uuest aastast? Kas tal on õigust nõuda endale osa kolme lapse toetusest kuigi tema reaalselt kasvatab kahte last?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse isal tuleb elatist maksta kehtiva kohtulahendi alusel – kehtiva kohtulahendi tühistab vaid uus otsus.

Lasterikka pere toetuse saajaks on lapsevanem, kes on kõigi kolme lapse lapsetoetuse saajaks. Lapse isal ei ole õigust nõuda nimetatud toetusest osa, kuivõrd Teie ühine tütar kasvab alaliselt Teie peres.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand