Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas seda elatise kuud siis lugeda, kas esimesest kuupäevast või poole pealt?21.08.2017

Tere

Kohtuotsusega on määratud alimendid alates 16.03 ja esimese makse tegi lapse isa aprillis. Kohtuotsuses on punkt, et 15. augustiks peab olema makstud elatis perioodi 16.03-15.04 eest. Mina saan asjast aru nii, et ta peab maksma terve kuu eest ja aprillis makstud raha on maikuu eest, lapse isa aga saab teisiti aru. Tema tegi makse perioodi 16.03-30.03 eest ja ütleb, et võlg on tasutud. Kuidas seda kuud siis lugeda kas esimesest kuupäevast või poole pealt ja kumb on asjast valesti aru saanud?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtuotsuse sõnastusest saan mina aru selliselt, et elatis tuleb maksta terve kuu kohta (periood 16.03-15.04). Edaspidi tuleb tasuda elatist iga kalendrikuu eest ette.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand