Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isal on tõesti õigus tasaarveldada miinimumelatisest kuus 5 päeva jooksul lapsele tehtud kulutusi?21.08.2017

Laste isalt on kohtu kaudu väljamõistetud miinimumelatis kahele lapsele. Laste isa elab ja töötab välisriigis (Soomes). Laste isa käib Eestis iga kuu või pooleteist kuu tagant ning kui viibib Eestis on lapsed temaga maksimaalselt 4-5 päeva. Laste isa tasaarveldab miinimumelatisest need kulutused, mida ta teeb Eestis viibides ning lastega koos olles (meelelahutusele minevad kulud, söök jms). Kas on tõesti õigus tasaarveldada miinimumelatisest sel perioodil tehtud kulutused?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Laste isal ei ole õigus omavoliliselt teha elatisrahast mahaarvamisi. Elatist tuleb tasuda vastavalt kohtulahendile, vastasel juhul on elatist saaval vanemal õigus pöörduda elatisraha kättesaamiseks kohtutäituri poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand