Perekonnaõigus

Küsimus: Kui lapsel ei ole bioloogilise isa nime, kas siis on võimalik lapse bioloogilist isa elatist maksma panna?22.08.2017

Tere, mind painab küsimus kui lapsel ei ole bioloogilise isa nime, kas siis on võimalik lapse bioloogilist isa elatist maksma panna?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse isalt on võimalik kohtulikult elatist nõuda vaid siis, kui lapse isa on kantud lapse sünnitunnistusele. Kui lapse sünnitunnistusele isa märgitud ei ole, tuleb kõigepealt kindlaks teha isadus (kas lapse isaga kokkuleppel või kohtu kaudu) ja seejärel on võimalus nõuda kohtu kaudu elatise väljamõistmist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand