Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju on võimalik küsida lapse jaoks elatisraha, kui lapse isa on sügava puudega ja kuu sissetulek on 371 eurot?23.08.2017

Kui lapse isa on sügava puudega, asub hooldushaiglas ja tema kuu sissetulek on ainult vanaduspension (371,59 eurot), siis kui palju on võimalik küsida lapse jaoks elatisraha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldjuhul oleneb lapse elatisraha suurus lapse vajadustest, kuid samas mõjutab elatisraha suurust ka vanema majanduslik seisund. Antud juhul ei ole tõenäoliselt põhjendatud elatisraha nõudmine suuremas summas kui kehtiv elatismiinimum (2017. aastal 235 eurot) ja võib isegi olla alus elatisraha vähendamiseks alla kehtiva miinimummäära, oleneb juba kõikidest asjas tähtsust omavatest asjaoludest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand