Perekonnaõigus

Küsimus: Kas omal ajal määratud elatismiinimum tõuseb automaatselt või peaksin uuesti kohtusse pöörduma, et tänast miinimumi saada?28.08.2017

Tere. Minu kahe lapse isale on määratud elatisraha miinimum, viimane aastal 2010, mis omal ajal oli 139€. Elatisraha miinimum on aga praeguseks tõusnud, kas omal ajal määratud miinimum tõuseb automaatselt või ma peaksin uuesti kohtusse pöörduma, et seda miinimumi saada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohtulahendiga on elatis välja mõistetud konkreetse summana, tuleb elatise suurendamiseks uuesti hagiga kohtu poole pöörduda. Kui aga kohtulahendi kohaselt on elatise suurus seotud alampalgaga, suureneb makstav elatis automaatselt alampalga muutumisel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand